להזמנות או תיאום פגישת ייעוץ 09-8606000

ניקוי רצפת שיש ותיקון שריטות

אין עוררין על כך שהשיש הוא חומר טבעי, אצילי ואלגנטי שמביא עמו מראה קסום ויוקרתי לכל בית. דיירים רבים בוחרים לרצף את סביבת מגוריהם בשיש בשל החיבור לטבע, האקסקלוסיביות שהוא משדר, החוזק והעמידות לאורך זמן. אבל חשוב לדעת שיחד עם כל היתרונות הבולטים שיש לשיש מבחינת תוחלת חיים גבוהה וחזות אצילית, יש לטפל בשיש במסירות רבה על מנת להעצים את יופיו וכמובן את עמידותו. כאן נכנסים לתמונה דרכי מניעת היווצרות כתמים וסדקים וכן פעולת ליטוש שהכרחית לקיומו התקין של השיש.

פוליש-לשיש

חשיבות הטיפול באבני שיש

חברות שמוכרות שיש מבצעות טיפול מקדים באבני השיש ולאחר מכן, ישמחו לסייע לכם במתן המלצות בנוגע לתחזוקת השיש. לפניכם מדריך עם דברים שחשוב לדעת על פעולת הליטוש והניקוי של רצפת שיש.

ראשית, יש לדעת שהאויבים הגדולים ביותר של השיש הן חומצות וכימיקלים שונים ולכן, חשוב להרחיק אותם מרצפות שיש ולהימנע משימוש בתכשירי ניקוי המבוססים על רכיבים אלה בטיפול בשיש. יש לשים לב שגם רהיטים מחודדים עשויים לשרוט את פני השיש וכך פריטים חמים ולכן, חשוב לכסות את השיש בשטיחים או להרחיק פריטים שמועדים לשריטות.

מבחינת הוראות ניקוי, חשוב לנגב את הרצפה מאבק לעיתים קרובות במים צלולים או מטלית לחה. להימנע לחלוטין משימוש בחומצות או בחומרי ניקוי המכילים אקונומיקה ואמוניה ביחד, במידה ונוזל נשפך – רצוי לנגב באופן מידי את המשטח היות ושיש הוא חומר נקבובי מעט וחשוב למנוע את ספיגת הנוזל באבן.

ליטוש אבן ושיש

פעולת ליטוש אבן משפיעה על מראה השיש הסופי המתקבל בעקבות התהליך כאשר ניתן לבצע ליטוש כדי להשיג מראה מאט או מראה מבריק יותר, בדוגמאות מסוימות. חשוב לאחר הליטוש למרוח סילר, נוזל איטום שחודר פנימה עמוק לשיש ולמעשה יוצר שכבת הגנה ובידוד בין אבן השיש לנוזל וכך שומר טוב יותר על השיש מפני סדקים ושחיקה מצטברת.

הליטוש מעניק לשיש ברק וזוהר והוא אידיאלי במיוחד באקלים חם, כיוון שהוא מעניק לאבן תחושה של קרירות. היום חומרי הליטוש ידידותיים לסביבה כך שלא צריך לדאוג מחומרים שאינם טובים לנשימה, הם גם בעלי התנגדות גבוהה לאש ולמעשה ממקסמים את האיכות והעמידות של האבנים הטבעיות. יש להבדיל בין ליטוש מקדים של אבני השיש לפני מכירתן וליטוש רצפת שיש לאחר התקנת הרצפה בסביבת המגורים.

החשיבות שבליטוש רצפת שיש

ליטוש רצפת שיש חשובה מאוד, כיוון שהשיש יכול להיות מחליק והליטוש מעניק לו את רכות המדרך וגם את האחיזה והיציבות, כך שניתן להשתמש בשיש כרצפה גם בחדרים המועדים לרטיבות כמו חדרי אמבטיה ומטבחים וכן בחיפוי שיש לגרם המדרגות. הליטוש מוסיף קשיות והתנגדות של השיש לשריטות ומפחית את התחזוקה שתידרש לטיפול בשיש. כלומר, בסופו של דבר, שיש מלוטש הוא שיש שדורש פחות תחזוקה וניקוי מועט יותר.

לאחר פעולת הליטוש, כל שתצטרכו זה רק לדאוג לניקוי פשוט של המשטח המלוטש עם מוצרים מותאמים לשיש. הליטוש עצמו גם מעניק גימור איכותי לאורך זמן – כך שגם המראה של השיש נראה טוב יותר כאשר הוא מלוטש היטב.

למומחה לאבני שיש ולפתרונות לעיצוב בית, השאירו פרטים כאן ונציג מטעם שיש ישראל יחזור אליכם בהקדם.

09-8606000 שלח הודעה