להזמנות או תיאום פגישת ייעוץ 09-8606000

10 דברים שיש לקחת בחשבון לפני בחירת אבן טבעית לריצוף חוץ

האבן הטבעית מככבת בזירת ריצוף החוץ ובצדק. היא מביאה עמה כחומר גלם איכויות רבות: יופי קלאסי, אופי מעניין, חיבור לטבע. האבן הטבעית ניתנת לעיבוד בטקסטורות ובמראות משתנים, מצטיינת בעמידות לאורך זמן, בעלת יכולת בידוד מרשימה.
מי שמחפש חומר טבעי, חזק ואיכותי, ימצא באבן את מבוקשו – היא ידידותיות לסביבה ולכן מתמזגת היטב בריצוף חוץ, בין אם בכניסה לבית, סביב הבריכה, במרפסת דקורטיבית.

בחירת גוון האבן משפיעה על האווירה

התייחסו לבחירת הגוונים של האבן, כאשר סקאלת הצבעים עשירה להפליא. גוונים כהים או בהירים וצבעוניות של מארג פסיפס שמשלבת בין צבעוניות דינאמית. לצבע כהה יש יכולת הדגשה ייחודית בעוד גוונים בהירים משתלבים בצורה הרמונית ומייצרים אווירה רגועה ונקייה ואילו גוונים בצבעוניות של אדמה תורמים להשגת תחושה של חמימות.

חשיבות סוג אבן השיש

קיימים סוגים רבים של אבנים טבעיות וחשוב לבחור את הסוג המתאים ביותר, לפי המיקום והאפקט האסתטי המבוקש. כך למשל, אבן צפחה כאשר מחפשים טקסטורה שכבתית ואבן בזלת להשגת מראה מאסיבי ועוצמתי או אבן כורכר ליצירת דקורציות מיוחדות, למשל, בפאטיו.

אחידה או אסימטרית? זו השאלה!

החליטו אם תרצו ריצוף אבן אחיד וחלק או אבן שיש אותנטית בעלת מראה מחוספס וגולמי בדמות אריחים אסימטריים. ניתן לשלב בין גוונים וליצור משחק מעניין בין אריחי אבן קטנים לגדולים כמו פסיפס ייחודי. בכל מקרה, הזמינו אבן טבעית מחברה אשר תבצע את החיתוכים בצורה המדויקת ביותר לפי המידות וצרכי העיצוב.

גימור האבן קובע

החלטה חשובה נוספת היא לגבי הגימור של האבן הטבעית- האם האבן תהיה מטויחת או מלוטשת, לפי המראה שתרצו להשיג או רכות המדרך. אם מדובר במטרות דקורטיביות, ניתן להשאיר מרקם מחוספס וגס ואם מדובר באבן בשביל גישה או על שפת הבריכה, כדאי לבחור גימור חלק ונעים למדרך באיזה גבוהה להשגת יציבות מקסימלית.

אבן תחת אור השמש

אור משפיע על מראה אבן השיש. כך למשל, אריחים בגוון כהה עשויים תחת אור שמש בוהק להראות פחות אטרקטיביים לעומת אריחים בגוון בהיר. קחו בחשבון את מידת החשיפה לשמש ואת התאורה הטבעית או המלאכותית שתהיה על האבן בבחירת גוון ומיקום הריצוף.

שמירה על עמידות אבן השיש

האבן אומנם מצטיינת בתוחלת חיים גבוהה, אבל מדובר בחומר נקבובי. כלומר, המים עשויים לחלחל פנימה וגם תנאי מזג האוויר עשויים לשחוק ולשרוט את האבן ולכן, כדאי לבדוק שאתם רוכשים אבני ריצוף שעברו פעולת איטום או לדאוג לאיטום האבן לאחר היישום על מנת לחזק אותה בפני גשם, לחות וכדומה.

התקנה נכונה של ריצוף חוץ

התקנת ויישום האבן בתנאי חוץ קריטית לעמידות ולשמירה על האבן לאורך זמן. חשוב לפלס היטב את השטח ולהתקין את האבן בדרך שתאפשר גישה נוחה, תחזיק מעמד לאורך זמן ותראה במיטבה. כך למשל, יש לשים לב שלא ייווצרו הפרשי גובה בין האריחים ולהשתמש בחומרי מילוי ביו הפוגות. אל תתפשרו על אנשי מקצוע בתהליך היישום.

זהירות, כימיקלים!

בבחירת ריצוף באבן טבעית, יש לקחת בחשבון שהאבן חשופה לתנאי מזג האוויר המשתנים, בין אם מתונים או קיצוניים ולכן האיטום של האבן משביח אותה לאורך זמן ומונע היווצרות של כתמים ושחיקה. עם זאת, מעת לעת תרצו לנקות את האבן הטבעית ולא רק לתת לגשם לעשות את העבודה. חשוב להבין שניקוי של אבן טבעית מתבצע באמצעות מים או מטלית לחה ויש להימנע משימוש בכימיקלים או בחומצות שעשויים לפגוע באבן.

שמרו אבנים טבעיות בצד

היות וקשה מאוד להשיג אבנים טבעיות הדומות זו לזו, כדאי תמיד להזמין יותר אבנים טבעיות ולשמור אבנים דומות בצד, למקרה שהאבנים ייפגמו עם השנים ותרצו להחליף את הריצוף באבן הדומה ביותר בסיתות או בליטוש המבוקשים.

שילובים מנצחים של אבני שיש לריצוף חוץ

בבחירת אבן טבעית לריצוף חוץ, חשבו על השילוב העתידי של האבן עם אלמנטים מסוגננים שונים בחצר, כמו למשל, מזרקה מאבן, רהיטי גן, גופי תאורה וחפשו את האבנים שישתלבו בצורה האטרקטיבית ביותר עם האלמנטים השונים.

רגע לפני שאתם בוחרים אבנים לריצוף בית, נשמח לעזור לכם. השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

09-8606000 שלח הודעה